Umów się na wizytę

 

Telefon:

+48 85 7445 115
– rejestracja
 

Melasma i przebarwienia

Co to jest Melasma?

Melanoderma znana jest również pod nazwą „ostuda”. Jest przebarwieniem występującym głównie u kobiet. Charakteryzuje się nieregularnym kształtem o brązowej barwie umiejscowione są na twarzy. Głównie występuje podczas terapii hormonalnych lub w czasie ciąży i podczas stosowania środków antykoncepcyjnych jak również przy zaburzeniach endokrynologicznych.

Opcje leczenia:

Skuteczną metoda poradzenia sobie z przebarwieniami typu melasma jest podziałanie na skórę laserem typu Nd:YAG jest to urządzenie radzące sobie z leczeniem umiarkowanych jak i głębokich zaburzeń pigmentowych. Wiązka laserowa przedostająca się przez skórę rozbija na drobne cząstki plamę podskórną i w naturalny sposób, przez system odpornościowy jest wydalany z naszego organizmu. Pacjenci poddający się zabiegowi powinni zawsze używać protektorów słonecznych i nie należy tego zabiegu łączyć z innymi zabiegami np. złuszczającymi gdyż możemy uzyskać odwrotny efekt.

Laser z odpowiednią długością fali jest wstanie rozbić barwnik w skórze, następnie w procesie obronnym organizmu rozbity barwnik ulega wchłonięciu.

W naszym ośrodku rozwiązujemy wszelkie problemy całościowo. Niekiedy potrzebna jest różnorodna diagnostyka, by nie tylko likwidować skutki zmian, jakie zachodzą w człowieku, ale też przyczyny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.